١۴٠٠/٠۴/٢٩

مسابقه کتابخوانی «گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر»

باشگاه خانواده رهپویان وصال مسابقه کتابخوانی به مناسبت عید غدیرخم ویژه اولیا مجتمع رهپویان وصال برگزار می نماید. زمان پاسخ به سوالات پاسخ نامه تا مورخ 8 مرداد ماه می باشد.

پاسخ نامه به زودی در سایت بارگذاری می شود.

 

دریافت فایل PDF کتاب

معرفی کتاب «گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر»

 کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر در قالب ادبیات داستانی است اما کاملاً مستند است و از عناصر خیال به دور است. حجم کم و اطلاعات کامل این کتاب یکی از علت‌ های استقبال از آن است تا آن جا که تاکنون در طی 40 چاپ، تیراژ کتاب حدود نیم میلیون نسخه رسیده است.

خواننده کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر با تمامی جزئیات این واقعه از فرمان خداوند، اجرای رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و خطبه ایشان، بیعت همگانی و استثنایی مردم، توطئه‌ های منافقین و بالاخره عظمت غدیر و وظایف شیعیان در قبال این پیام و پیام رسانی آشنا می‌شود.

مشخصات کتاب:

نام کتاب: کتاب گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر
نویسنده: محمدباقر انصاری
ناشر: دلیل ما
موضوع: گزارش کامل واقعه غدیر از آغاز حرکت از مدینه به مکه و حضور در غدیر و مراسم سه روزه غدیر

برگی از کتاب:

در نقطه‌ى غدیر توقفى باید، كه با حقیقت انسان سر و كار دارد. هزار و چهارصد سال است كه شیعه زلال پر بركت غدیر را به پاى درختان ولایت مى افشاند، و از آن بیابان خشك باغ‌هاى پر ثمر اعتقادى و گل‌هاى زیباى محبت را پرورش مى‌دهد.

آغاز پانزدهمین قرنى است كه شیعه با حجتى قوى و برهانى قاطع، كه پیامبر صلى الله علیه و آله به دستش داده، پرچم بلند ‘اَشْهَدُ اَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ’ را برافراشته و از مرزهاى اعتقادى خویش پاسدارى مى كند. غدیر، مراسمى عظیم و مجموعه اى فراموش نشدنى در تاریخ اسلام است كه بعنوان "واقعه‌ى غدیر" جایگاه خاصى در اعتقادات مقدس ما دارد.

در كتاب حاضر با یادى از عظمت مراسم سه روزه‌ى غدیر در تاریخ اسلام، گزارشى به صورت لحظه به لحظه با تمام جزئیات واقعه‌ى غدیر در قالب داستانى تقدیم مى شود؛ تا غدیر را آنگونه كه واقع شده بیاموزیم و به نسل هاى آینده بسپاریم. آنچه در ترسیم واقعه‌ى غدیر آورده ایم با استناد به منابع است، و حتى یك كلمه بصورت تخیل و پردازش آورده نشده است. آدرس هاى منابع نیز بصورت پى نوشت در پایان كتاب آمده است.

 


نظرات